Anasayfa » Yaylalarımız » Geyve Kırca Yaylası

Geyve Kırca Yaylası

Arkadaşlarınızla PaylaşınShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Geyve Kırca Yaylası

Geyve Kırca Yaylası

Geyve Yöresinin Bilinen Yaylalarından Kırca Yaylası Yetkililerden İlgi Bekliyor. Piknikçilerin Uğrak Yeri Olan Kırca Yaylası Gerek Doğası Gerekse Havasıyla İlgi Çekmeye Devam Ediyor. Alifuatpaşa Kasabasından Mekşe Köyü Yolundan Gidilen Kırca Yaylası Piknik Yerleri  Mangal Yakma Yerleri Tuvalet İhtiyaçlarıyla Yetkililerden İlgi Bekliyor. Yöremizde Bir Çok Etkinliğin Yapıldığı Kırca Yaylasında En Önemli İhtiyaç Tuvalet Ulaşımda Yol Tarifi Yapan Tabela ve Piknik Yerlerinde Oturma Mangal Yakma Yerleri Noksanlığı Dikkati Çekiyor..

Kırca Yaylası: Nasıl Gidilir?
Bilecik İstikametinden Gelip, Pamukova’yı 2 km. Geçtikten Sonra, Sağ Taraftan Karapınar Yoluna Sapılmaktadır. Yayla Karapınar Köyünden 13 km. uzaklıkta olup, 30 dakika mesafededir.

Alifuatpaşa’ya 30-35 Dakika Uzaklıkta Olan Yayla Civarında Menekşeoruç ve Menekşeolak Köyleri Bulunmaktadır. Alifuatpaşa Kasabası İçinden Menekşe Köylerine Giden Yolu Takip Ediyorsunuz 30 Dakika Sonra Yaylaya Varıyorsunuz..Her Yılın Temmuz Ayında Yaylada Şenlikler Düzenlenmektedir.

Geyve-Anadolu-Lisesi-19-Mayıs-Kırca-yaylası-Gençlik-Yürüyüşü20 Geyve-Kırca-Yaylası-21 Geyve-Kırca-Yaylası-Türbe-Mezar-Eski-3

Yazar: admin
Etiketler