Anasayfa » Movies » 2018 Türkiye Offroad Şampiyonası Sakarya Yarışı

2018 Türkiye Offroad Şampiyonası Sakarya Yarışı

Arkadaşlarınızla PaylaşınShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

 OFF-ROAD HEYECANI KORUCUK’DA YAŞANACAK

21-22 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan Türkiye Off Road şampiyonası öncesi 54 Otomobil Sporları Kulübü basın ile kahvaltıda bir araya geldi.

Bu sene Türkiye Şampiyonasının ilk yarışı 21-22 Nisan arasında Sakarya’da gerçekleşecek. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Adapazarı Belediyesi’nin de desteklediği organizasyon öncesi basın ile bir araya gelindi.

Bu sene en az 40 araçlık bir katılımın olması beklenen şampiyonada, yarışma 2 gün üzerinden olacak. Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek şampiyonada katılımın yoğun olması bekleniyor.

21-22 Nisan’da Türkiye Şampiyonasının 1. ayağı, Korucuk Vakıf İlköğretim Okulu Arkasında gerçekleşecek.

Basın toplantısına Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Gençlik ve Spor İl Şube Müdürü Murat Acar, 54 Otomobil Spor Kulübü Başkanı Bilal Bakan, Başkan Yardımcısı Zeki Karaçaylı, Yarışma Direktörü Şemsettin Erdoğan, Yarışma Vekili Ayhan Yıldırım ve Yarışma Güvenlik Sorumlusu Latif Sancak’ta toplantıda yer aldı.

Bilal Bakan; “Bu yarışı yapmamızdaki sebeplerden biride şehrimin tanıtılması”

54 Otomobil Spor Kulübü Başkanı Bilal Bakan “2014 senesinde kurulan 2015-2016’da başkanımız ve belediyebizin destekleriyle düzenledğimiz 2 yerel mahalli yarıştan sonra, başarılı olmamızdan sonra 2017 senesinde bize ulusal yarış verildi. Bu organizasyınuda başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz için 2018 Şampiyonası da bize verildi. 

Güzel bir yarış çıkartmayı planlıyoruz. Bu yarışı yapmamızdaki sebeplerden biride şehrimin tanıtılması. Off-Road’ta çok güzel bir yere sahip olan bir şehiriz.

Başkanımızın çok büyük destekleriyle Sakarya’da, Türkiye’nin en büyük otomobil sporaları pistini yapmayı hedefliyoruz. Şuan taslak proje aşamasında. Sonrasında ise Sakarya çok büyük yerlere gelecek.”

Dişli “Off-Road Doğayla savaş değil tokalaşmaktır

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli organizasyonla ilgili olarak; “Sporda hızlı bir gelişim içindeyiz. Sporun çeşitliliğide her geçen gün artıyor. Off-Road’ta bu çeşitlilik noktasında Türkiye’de ve şehrimizde yerini 2009’dan beri almış durumda. Burdaki arkaşlar ise 2014 senesinden beri bu güruha katılarak gece-gündüz çalışarak ilk başarılarını 2015 senesinde ortaya koydular yerel bazda. Biz sporu ve her dalını seviyoruz. Doğayla iç içe bir spor. İlk bakışta doğayla savaşıyor gibi görünüyor ama doğayla birlikte savaş değil tokalaşmaktır. Bizde elimizden gelen her desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Şampiyonası Sakarya etabı 21-22 Nisan günleri Korucuk’ta gerçekleşecek.

Dişli bölgeyi inceledi

Yarış günü ilk  çıkan 01 etap kontrol  aracı Başkan Süleyman Dişli tarafından kullanılacak. Başkan Dişli, Elegant’ta yapılan tanıtım toplantısı  sonrasında yarışların yapılacağı Off-Road alanında, Fen İşleri Müdürü Derya Şirvanlıoğlu ve 54 Otomobil Sporları kulübü üyeleri ile inceleme yaptı.

Yazar: admin
Etiketler